SIK SORULAN SORULAR

HOPPİDO'da havale/EFT kanalı ile ödeme yapabilirsiniz.

• Sepetim ekranında sipariş bilgilerini doldurduktan sonra yanda “Ödeme Seçenekleri”ne geçin.
• Ödeme Seçeneklerinden “Havale/EFT” butonuna tıklayın ve altta size sunulan bankalardan birini İBAN numarasını bir yere not edin.
• Sipariş toplamında ödeyeceğiniz tutarı göreceksiniz. Bu tutarı bir yere not edip ürün bilgilerinizi kontrol edin.
• Ekranda gördüğünüz mavi butona “ALIŞVERİŞİ TAMAMLA” butonuna sadece bir defa tıklayıp işlemi onaylayın.
• Açılan yeni sayfada size sistem tarafından bir sipariş numarası verilir. Para Transferinizi gerçekleştirirken açıklama bölümüne SİPARİŞ NUMARANIZI yazarsanız işlemlerimiz daha hızlı ilerleyecektir.
• Havale işleminizi ATM’lerden de yapabilirsiniz ancak ATM aracılığıyla yapılan ödemelerde sipariş numarası, isim vb. açıklamalar yazılamadığı için sipariş onayında sorun yaşanır. Bu tip sorunların yaşanmaması ve siparişinizin kısa sürede onaylanması için ödeme bilgilerinizi bize e-posta ile göndermenizi öneririz.
• Banka hesap numaralarımıza yapılan EFT işlemleri, bankaya ve ödeme yapılan saate göre değişkenlik gösterebilir. Öğleden sonra yapılan EFT’ler bir sonraki gün işleme alınır.
• Havale/EFT işleminiz onaylandığında siparişiniz hazırlanma aşamasına geçmiş demektir.

 

Kapıda ödeme sistemi, Türkiye e-ticaret sektöründe son birkaç yıldır kullanılmaya başlanan ödeme türlerinden biri olarak öne çıkıyor. Kapıda ödeme, halen internet üzerindeki alışverişlerde güvenlik konusunda endişesi olan, kredi kartı bilgilerini paylaşmak istemeyen veya havale işlemleriyle uğraşmak istemeyen tüketicilerin tercih ettiği sistemlerden biri.

Kapıda ödeme sistemi nedir?

Kapıda ödemeyi seçen tüketiciler, internet üzerinden herhangi bir ödeme işlemi yapmazlar. Kargo firması, ürünün bedelini kargo teslimatı sırasında şirket adına tahsil eder. Başka bir deyişle, tüketici ödemeyi kargoyu alırken kargoyu teslim eden çalışana yapar. İnternetten alışveriş yapmak istemeyen ve güvenmeyen tüketiciler, bu sistem aracılığıyla online olarak alışveriş yapabilmekteler.

Siparişiniz onaylandıktan sonra ürününüzün hazırlanması ve faturalama işlemlerinin yapılmasının ardından siparişiniz kargo firmasına teslim edilir. Siparişiniz kargoya teslim edildikten sonra ürünlerinizin teslimat süresi, teslimatın yapılacağı adrese ve kargo firmasının teslimat hızına göre değişkenlik gösterebilir. Detaylı bilgiyi ilgili kargo firmasından alabilirsiniz.

Çalıştığımız kargo firmaları eğer teslimat adresinde kimseye ulaşamazsa kapıya bir pusula bırakır. Bu pusula üzerinde size teslimat yapan kargo şubesinin adres ve telefonları bulunur. Kargo şubesi kolinizi 3 gün boyunca bekletir ve size ulaşamadığı takdirde siparişinizi geri gönderir.
 
Adresinizde bulunmadığınız için kargonuzu teslim alamadığınızda, kargo şubenize pusuladaki bilgiler doğrultusunda ulaşabilir ve teslimatla ilgili ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

HOPPİDO’ya tamamen ücretsiz olarak hemen şimdi kolayca üye olabilirsiniz.
 
Ana sayfada sağ üstte yer alan “Giriş Yap veya Üye Ol”  sekmesinden "Üye Ol" butonuna tıklayın ve üyelik formunu doldurun. 

Satın aldığınız ürünü, kargodan teslim aldığınız günden itibaren 14 gün içinde HOPPİDO’ya başvurarak aşağıdaki koşullar dahilinde kargo bedeli ödemeden ücretsiz olarak iade edebilirsiniz.
 Ürünlerin cayma hakkı dahilinde iade alınabilmesi için satın alınan ürünün orijinal kutusunda ve içinde bulunan ambalajlara zarar verilmemiş olması, faturasının ve tüm tamamlayıcı aksesuarlarının yanı sıra varsa hediye olarak verilen promosyonlu, kampanyalı ürünlerle birlikte aynı anda hasarsız ve eksiksiz gönderilmesi gerekir.
 

Ürün tarafımıza ulaştıktan sonra, iade koşullarına uygunluğu incelenmekte ve 2 iş günü içerisinde işleminiz sonuçlandırılmaktadır. 
Başvurunuz sırasında sorun yaşamanız durumunda; İletişim sayfasından/ Instagram DM uygulaması aracılığıyla ya da/ +90(535) 628 14 00 nolu telefondan bize ulaşarak da yardım alabilirsiniz.
 

HOPPİDO'da yer alan ürünlerin hepsi %100 orijinal olup, tedarikçi ya da yetkili distribütör firmalardan temin edilerek garanti belgeli ve faturalı olarak satışa sunulmaktadır. 
Eğer HOPPİDO'dan satın aldığınız ürünün orijinal olup olmamasıyla ilgili bir kaygınız varsa, İletişim sayfasından/ Instagram DM uygulaması aracılığıyla ya da/ +90(535) 628 14 00 nolu telefondan bize ulaşarak da yardım alabilirsiniz.

Siparişiniz iptal koşullarını sağladığı halde işlem yapamıyorsanız, İletişim sayfasından/ Instagram DM uygulaması aracılığıyla ya da/ +90(535) 628 14 00 nolu telefondan bize ulaşarak da yardım alabilirsiniz.

Ürününüz kargoda ise kargo adresinize geldiğinde ürünü teslim almayarak iade edebilirsiniz.

Siparişiniz size ulaştığında, kargo görevlisi yanınızdayken ürün paketini kontrol edin. Kargonuzun hasarlı çıkması durumunda kargo görevlisinden tutanak tutmasını istemelisiniz. 
Kargo kaynaklı hasar durumlarında, ilgili işlemlerin gerçekleştirilebilmesi için ürünün bütün aksesuarlarının yanında orijinal ambalajını da saklamalısınız.
 
Başvurunuz sırasında sorun yaşamanız durumunda, İletişim sayfasından/ Instagram DM uygulaması aracılığıyla ya da/ +90(535) 628 14 00 nolu telefondan bize ulaşarak da yardım alabilirsiniz.

Siparişiniz size ulaştığında satın aldığınız ürün ile kargo paketinden çıkan ürünün farklı olması durumunda, İletişim sayfasından/ Instagram DM uygulaması aracılığıyla ya da/ +90(535) 628 14 00 nolu telefondan bize ulaşarak da yardım alabilirsiniz.